باز کردن فایل های IDX

 

باز کردن فایل های IDX

فایل IDX معمولا برای افزایش سرعت جستجو در پایگاه داده یا برای بازیابی و مرتب سازی فایل ها در سیستم ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد. فایل های IDX معمولا در ویدئو هایی که دارای فایل زیر نویس هستند, مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم ویندوز و مکینتاش معمولا به صورت خودکار می توانند با استفاده از برنامه هایی که برای باز کردن این فایل ها طراحی شده اند, آنها را باز کنند. با این حال اگر فایل IDX در کامپیوتر شما باز نشد, شما می توانید آن را با استفاده از VideoLAN VLC media player که از بیشتر فایل های IDX پشتیبانی می کند, باز کنید.

 

مراحل :

 

  1. روی فایل IDX دوبار کلیک کنید. فایل به صورت خودکار در Notepad ویندوز یا TextEdit مکینتاش باز خواهد شد.

اگر فایل IDX باز نشد, به مرحله ی بعد بروید.

فایل IDX

  1. روی فایل IDX راست کلیک کرده و گزینه “Open With.” را انتخاب کنید.

در صورت استفاده از سیستم  Mac OS X, گزینه ی “Get Info ” را انتخاب کنید سپس روی “Open With ” کلیک کنید.

انتخاب برنامه ویرایشی

  1. هر برنامه ی ویرایش متنی که بر روی کامپیوتر شما نصب شده است را انتخاب کنید. WordPad، Notepad و TextEdit نمونه ای از برنامه های ویرایش متن هستند که می توانند فایل های IDX را باز کنند.

اگر فایل IDX باز هم باز نشد به مرحله ی بعد بروید.

گزینه Properties

  1. روی فایل IDX راست کلیک کنید و گزینه ی “Properties” یا “Get Info ” را انتخاب کنید.

گزینه details

  1. جزئیات فایل را بررسی کنید تا مبدا فایل IDX را پیدا کنید. در برخی موارد شما می توانید فایل IDX را با استفاده از برنامه ای که فایل با آن ایجاد شده است, باز کنید. به عنوان مثال اگر فایل با استفاده از Microsoft Outlook Express ایجاد شده باشد, شما می توانید Outlook Express را در کامپیوتر راه اندازی کنید, سپس با استفاده از Outlook Express برای باز کردن فایل IDX تلاش کنید.

 

  1. برنامه ای که فایل IDX با آن ایجاد شده است را راه اندازی کنید, سپس با استفاده از آن برنامه, سعی کنید فایل را باز کنید. اگر باز هم فایل باز نشد, سعی کنید از طریق VideoLAN’s VLC media player آن را باز کنید.
آموزش باز کردن فایل IDX, باز کردن فایل های IDX, ترفند اجرای فایل های IDX, چگونه فایل های IDX را اجرا کنیم, روش اجرای فایل های IDX, فایل IDX, نحوه ی اجرای فایل IDX,