نحوه تبدیل   RGBبه Hex

 

نحوه تبدیل   RGBبه Hex

ممکن است در مورد کد رنگی RGB اطلاعات داشته باشید. این کد رنگی ممکن است رنگ فونت ( کاراکتر ها ) یا پس زمینه باشد. برای استفاده از همان رنگ در وب سایت بهتر است کد رنگی  RGBرا به hexadecimal تبدیل کنید.

 

مراحل :

برنامه ماشین حساب

 1. در کامپیوتر خود دکمه ی start را فشار دهید, سپس گزینه های ‘Accessories’ و ‘Calculator’ را انتخاب کنید. یک ماشین حساب روی صفحه ی دسکتاپ نمایش داده خواهد شد.

گزینه Scientific

 1. در پنجره ی ماشین حساب, گزینه ی ‘View’ را انتخاب کنید سپس گزینه ی ‘Scientific’ یا ‘Programmer’ را علامت بزنید. اگر مقدار پیش فرض را از ‘standard’ تغییر نداده باشید اکنون ماشین حساب بزرگتر از قبل به نظر خواهد رسید.

RGB

 1. اکنون ما از( RGB(38,122,169 به عنوان مثال استفاده خواهیم کرد.

دکمه ی Hex

 1. شماره اول را وارد کنید، ۳۸٫
 2. از سمت چپ دکمه ی “Hex” را انتخاب کنید.
 3. با انجام این کار، شماره ۳۸ به ۲۶ تغییر خواهد کرد.
 4. دکمه ی ‘Dec’ را انتخاب کنید. اکنون شماره ۳۸ دوباره ظاهر خواهد شد.
 5. شماره را پاک کنید (با فشار دادن دکمه سمت راست «C»)، و اطمینان حاصل کنید که دکمه ی ‘Dec’ انتخاب شده است.
 6. مراحل ۵ تا ۸ را برای شماره دوم، ۱۲۲ تکرار کنید. با این کار این عدد به ۷A تغییر خواهد کرد.

عدد بر مبنای HEX

 1. همین مراحل را برای عدد سوم و آخرین عدد, ۱۶۹ تکرار کنید. با این کار این عدد به A9 تغییر خواهد کرد.
 2. هنگامی که یکی از اعداد تنها با یک حرف نمایش داده می شود باید قبل از حرف عدد ۰ را وارد کنید. به عنوان مثال اگر عدد شما ۱۱ باشد که به B تبدیل شود, شما باید آن را به ۰B تغییر دهید.

ترکیب اعداد Hex

 1. اعداد را ترکیب کنید. در این مثال ما اعداد ۲۶, ۷A و A9 را به دست آوردیم, بنابراین عدد ترکیبی ۲۶۷AA9 می شود. نماد “#” را در مقابل نتیجه اضافه کنید. اکنون کد رنگ hexadecimal شما AA9267# می باشد.
 2. در صورت لزوم نتیجه را در یک وب سایت امتحان کنید.
color, color convert, color to RGB, css, Dec to Hex, Dec to Hex – Hex to Dec, Decimal to Hexadecimal, آموزش تبدیل کردن کد رنگی RGBبه Hex با ماشین حساب, ابزار تبدیل کد رنگ ها, ابزار تبدیل کد رنگ و برعکس, تبدیل رنگ ها, تبدیل کد رنگی RGBبه Hex, چگونه کد رنگی RGBرا به Hex تبدیل کنیم, رنگ در طراحی وب, روش تبدیل کردن RGBبه Hex, طریقه ی تبدیل کردن RGBبه Hex با کمک ماشین حساب, نحوه تبدیل RGBبه Hex,