نحوه ی مشاهده ی فایل های XML از طریق ویرایشگر متن

 

نحوه ی مشاهده ی فایل های XML

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه کد فایل های XML را مشاهده کنید. شما می توانید این کار را در هر سیستمی از طریق یک ویرایشگر متن, یک مرورگر و یا یک نمایش دهنده ی XML آنلاین انجام دهید.

 

خلاصه ی سریع :

  1. فایل XML را پیدا کنید و روی آن راست کلیک کنید.
  2. گزینه ی Open With را پیدا کنید.
  3. روی ( Notepad (Windows یا (TextEdit (Mac کلیک کنید.
  4. کد فایل XML را مشاهده کنید.

 

مراحل :

فایل xml

  1. فایل XML را پیدا کنید. شما می توانید از گزینه ی “Open With” برای باز کردن فایل XML در ویرایشگر متن استفاده کنید. با این کار می توانید کد فایل XML را در یک فرم متنی مشاهده کنید.

notepad

  1. روی فایل XML راست کلیک کنید. با این کار یک منوی کشویی باز خواهد شد.

در سیستم مکینتاش, روی فایل XML کلیک کنید, سپس از سمت چپ صفحه روی File کلیک کنید.

  1. گزینه ی Open with را انتخاب کنید. این گزینه وسط منوی کشویی قرار دارد. منوی جدیدی باز خواهد شد.

در سیستم مکینتاش, گزینه ی Open With را در منوی کشویی File مشاهده خواهید کرد.

اگر در سیستم ویندوز گزینه ی Open with را مشاهده نکردید, یک بار دیگر روی فایل XML کلیک کنید, سپس روی file راست کلیک کنید.

  1. ویرایشگر متن کامپیوتر خود را انتخاب کنید. در سیستم Windows روی گزینه ی Notepad و در سیستم Mac روی گزینه ی TextEdit کلیک کنید. با این کار کد فایل XML در ویرایشگر متن نمایش داده خواهد شد.
  2. کد فایل XML را بررسی کنید. در حالیکه فرمت واقعی فایل XML در ویرایشگر متن باز نمی شود, اما شما می توانید کدی که برای ایجاد فایل XML استفاده شده است را مشاهده کنید. اگر می خواهید فرمت فایل XML را مشاهده کنید, از مرورگر یا نمایشگر XML استفاده کنید.
آموزش مشاهده ی فایل های XMLاز طریق ویرایشگر متن, باز کردن فایل های XML, ترفند باز کردن فایل های XML با کمک ویرایشگر متن, چگونگی دیدن فایل های XML از طریق ویرایشگر متن, نحوه ی مشاهده ی فایل های XMLاز طریق ویرایشگر متن,